WERSJA PREMIUM:


Tu jesteś:




Menu:
Internetowa Liturgia Godzin

Wesprzyj rozwój serwisu

Poniedziałek, 12 maja 2025
IV tydzień Okresu Wielkanocnego
IV tydzień psałterza

W Zgromadzeniu Misjonarzy Krwi Chrystusa:
Wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny, Matki Miłosierdzia

Garść informacji:

Liturgia ta przypomina niezwykłe wydarzenie, które miało miejsce w Rimini, w 1850 r., w kościele św. Klary, gdzie posługiwali Misjonarze Krwi Chrystusa.
Namalowany obraz, przedstawiający Najświętszą Maryję Pannę zwaną Matką Miłosierdzia, poruszał oczami, co zostało zauważone przez niezliczoną rzeszę ludzi, zarówno mieszkańców, jak i pielgrzymów. "Źrenice świętego obrazu uniosły się w stronę nieba, a następnie spoczęły na wiernych. Raz były jasne jak gwiazdy, a innymi razy zasnute łzami. Twarz, o różowych rysach, stawała się blada...".
Cud od razu został przez biskupa poddany proceduralnemu zbadaniu i oficjalnie ogłoszony autentycznym. Ruch oczu potwierdził się w kolejnych miesiącach, od 12 maja do grudnia 1850 r.
Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa począwszy od 1852 r. obchodzi ten dzień uroczyście Mszą świętą i własną Godziną Czytań Maryi Matki Miłosierdzia.

Trwa Tydzień Modlitw o Powołania. Więcej na ten temat - w Czytelni.

Maryja, Matka Miłosierdzia
Dzisiejsi patroni:

świętych Nereusza i Achillesa, żołnierzy, męczenników (+ ok. 304); św. Pankracego, męczennika (+ 354); św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi, prezbitera (+ 1942); św. Dominika z Calzada (+ 1109); św. Epifaniusza, biskupa w Salaminie (+ 403); świętych męczennic Flawii, Domitylli, jej córki Plautylli, oraz Eufrozji i Teodory (+ ok. 100); św. Germana, biskupa patriarchy Konstantynopola (+ 733); bł. Juty z Chełmży, pustelnicy (+ 1260); bł. Imeldy Lambertini, dziewicy i zakonnicy (+ 1333); bł. Joanny, infantki portugalskiej (+ 1490); św. Modoalda, biskupa Trewiru (+ 640)

Wyślij do nas maila

STRONA GŁÓWNA
TEKSTY ILG | OWLG | LITURGIA HORARUM | KALENDARZ LITURGICZNY | DODATEK | INDEKSY | POMOC
CZYTELNIA

 Teksty Liturgii Godzin:
© Copyright by Konferencja Episkopatu Polski i Wydawnictwo Pallottinum

Opracowanie i edycja - © Copyright by ILG